تماس با ما
تلفن: + 86-571-86731050
فکس: + 86-571-88222577
پست الکترونیکی: info@aluminumzj.com
آدرس: No.98 Linhang Avenue، Leyian Town، Deqing County، Hangzhou City، استان ژجیانگ، PRChina
صفحه اصلی > اخبار > محتوای
آیا ورق آلومینیوم قابل لود می شود
May 30, 2018

این می تواند به طور کامل جوش داده شود. این انتخاب فرآیند جوشکاری است.


ویژگی های جوشکاری آلیاژ آلومینیوم و آلومینیوم

(1) آلومینیوم به راحتی در هوا و در طی جوشکاری اکسیداسیون می شود. آلومینا (آلومینا) (Al2O3) دارای نقطه ذوب بالا است و بسیار پایدار و دشوار است. اکسیداسیون ذوب و ترکیب فلز پایه را مختل می کند، فیلم اکسید دارای گرانش خاصی است و به سطح به راحتی شناور نیست. آسان ساختن نقص هایی مانند افزایشی سرباره، همجوشی ناقص و نفوذ ناقص است. فیلم آلومینیوم سطح اکسید و جذب مقدار زیادی از آب، آسان به ایجاد منافذ در جوش. قبل از جوشکاری باید روش های شیمیایی یا مکانیکی برای انجام تمیزکاری سطحی و حذف فیلم اکسید سطح استفاده شود. در روند جوشکاری برای افزایش حفاظت در برابر اکسیداسیون. در جوشکاری قوس آرگون تنگستن، با استفاده از "تمیز کردن کاتد"، از قدرت AC برای حذف فیلم اکسید استفاده می شود. در طول جوشکاری گاز، فیلم حذف اکسید شونده استفاده می شود. در جوشکاری صفحات ضخیم، گرما جوشکاری می تواند افزایش یابد، به عنوان مثال، گرمای قوس زنون بزرگ است، استفاده از حفاظت گاز مخلوط هلیوم یا گازهای هلیوم یا استفاده از جوشکاری با قوس الکتریکی در مقیاس بزرگ مورد اتصال DC، به "کاتد تمیز کردن" نیاز ندارد.

(2) هدایت حرارتی و ظرفیت حرارتی ویژه آلومینیوم و آلیاژهای آن بیش از دو برابر فولاد کربنی و فولاد آلیاژی پایین است. هدایت حرارتی آلومینیوم بیش از ده برابر فولاد ضد زنگ آستنیتی است. در فرایند جوش، مقدار زیادی از گرما را می توان به سرعت به داخل فلز پایه منتقل کرد. بنابراین، هنگام جوشکاری آلومینیوم و آلیاژهای آلومینیوم، انرژی در حمام فلزی مذاب مصرف می شود و گرما بیشتر در سایر قسمت های فلز مصرف می شود. مصرف انرژی بی مصرف تر از جوشکاری فولادی مهم تر است. به منظور به دست آوردن اتصالات جوش داده شده با کیفیت بالا، باید منابع انرژی با انرژی بالا، به عنوان حداکثر استفاده می شود، و پیش گرم کردن و دیگر اقدامات فنی ممکن است استفاده شود.

(3) ضریب گسترش خطی آلومینیوم و آلیاژ آلومینیوم تقریبا برابر دو برابر فولاد کربنی و فولاد کم آلیاژ است. انبساط حجمی آلومینیوم در طی انجماد بزرگ است و تغییر شکل و استرس جوش در آن بزرگ است. بنابراین، اقدامات لازم برای جلوگیری از تغییر شکل جوش باید انجام شود. استخر جوشکاری آلومینیومی مستلزم انقباض، انقباض، ترک خوردگی داغ و استرس داخلی بالا در طی انجماد است. در تولید، اندازه گیری تنظیم ترکیب سیم و فرآیند جوشکاری می تواند برای جلوگیری از ایجاد ترک های داغ مورد استفاده قرار گیرد. در مورد مقاومت در برابر خوردگی، سیم جوش آلومینیوم سیلیکون آلیاژی می تواند برای جوش کردن آلومینیوم های آلومینیومی غیر از آلومینیوم و منیزیم استفاده شود. هنگامی که آلیاژ آلومینیوم حاوی 0.5٪ سیلیکون است، گراش ترک خوردگی داغ به نظر می رسد بزرگتر باشد. با افزایش میزان سیلیسیم، محدوده دما بلوری شدن آلیاژها کوچکتر می شود، سیالیت به طور قابل توجهی افزایش می یابد، میزان انقباض کاهش می یابد و گرایش ترك خوردگی نیز بر این اساس كاهش می یابد. با توجه به تجربه تولید، زمانی که محتوای سیلیکون 5٪ تا 6٪ باشد، هیچ گونه ترک خوردگی حرارتی اتفاق نمی افتد. بنابراین، استفاده از سیلسی SILSi (محتوای 4.5٪ تا 6٪ سیلیکون) سیم مقاومت در برابر ترک را بهتر خواهد کرد.

(4) آلومینیوم دارای توانایی قوی برای بازتاب نور و حرارت است. هنگامی که جامدات و مایعات وضعیت را تغییر می دهند، هیچ تغییر واضحی در رنگ وجود ندارد. هنگام جوش قضاوت سخت است. آلومینیوم با درجه حرارت بسیار پایین است، حمایت از حمام دشوار است، آسان برای پوشیدن.

(5) آلومینیوم و آلیاژهای آلومینیوم می توانند مقدار زیادی هیدروژن را در حالت مایع حل کنند و هیدروژن را در حالت جامد به شدت حل می کنند. در فرایند جامد سازی و خنک کننده سریع سرامیک جوش، هیدروژن خیلی دیر است تا سرریز شود و سوراخ های هیدرولیکی به راحتی شکل می گیرد. رطوبت در جو ستون قوس، مواد جوشکاری و رطوبت جذب شده توسط فیلم اکسید روی سطح فلز پایه، همه منابع مهم هیدروژن در جوش است. بنابراین، منبع هیدروژن باید به شدت کنترل شود تا مانع شکل گیری منافذ شود.

(6) عناصر آلیاژی به راحتی تبخیر می شوند، سوختگی دارند و عملکرد جوش را بدتر می کنند.

(7) اگر فلز ماتریس فلز پایه با تغییر شکل یا تقویت شدن با پیری محلول جامد تقویت شود، گرما جوشکاری، مقاومت منطقه آسیب دیده را کاهش می دهد.

(8) آلومینیوم یک شبکه مکعبی چهره محور است که هیچ آلتوپوپ ندارد. در هنگام گرمایش و خنک سازی هیچ انتقال فاز وجود ندارد و دانه های جوش به راحتی درشت می باشند. دانه را نمی توان با تغییر فاز تصفیه کرد.